A képzés célja a művészeti és kreatív készségeik fejlesztését, illetve az általános művészeti ismeretek megszerzése. A művészet szociális, történelmi és kulturális kontextusban való kritikus megközelítése a hallgatók egyéni kreatív munkájának fejlesztését szolgálja. A hallgatók megtanulják a művészeti alkotások megjelenését és tartalmát leírni, elemezni és interpretálni, miközben tanulmányozzák a jelentős nyugati művészeti mozgalmakat, valamint Ázsia, Afrika és Amerika világi és szakrális művészetét. A képzés során a hallgatók számos önkifejezési technikát sajátíthatanak el a festészettől és szobrászattól, a fényképészeten, számítógépes grafikán és webdizájnon át, egészen a 2D és 3D tervezésig. Az órák kis létszámából adódóan a hallgatók az oktatókkal és hallgatótársaikkal szorosan együttműködve tanulnak. Hallgatóink számára előnyt jelent, hogy bepillantást nyernek az európai kultúrába a budapesti történeti és kortárs művészeten keresztül.
A szakot elvégző hallgatók alkalmasak tanulmányaik folytatására híres egyetemek képzőművészeti mesterszakain, és Ph.D. képzésein művészettörténet szakon. A munkaerőpiacon grafikus, web designer, fényképész vagy rendezvényszervező pozícióban helyezkedhetnek el, valamint a vizuális kultúrák közötti különbségek áthidalására vállalatok, múzeumok, iskolák és marketingcégek tanácsadóiként.
A művészettörténet szak segítségével hallgatóink egy olyan látásmódot sajátíthatnak el, amely egyedi képességet biztosít számukra a világ megértéséhez.